Astaxanthin

Astaxanthin je nejsilnější přírodní antioxidant. Získává se ze sladkovodní mikrořasy Haematoccocus Pluvialis.V přírodě jej můžeme najít například v řasách, lososech, humrech, krevetách, či v peří plameňáků. Tyto organismy jsou v závislosti na obsahu astaxanthinu zbarveny do oranžova až červena.

O jeho síle i účincích vypovídají odborné vědecké studie, které si můžete přečíst.

Zobrazit studie

Účinky astaxanthinu

Omlazující účinky

Pohybový aparát

Protizánětlivé účinky

Posiluje imunitu

Snižuje únavu

Vegan

Certifikáty společnosti ALGAMO

Často kladené otázky

Proč bych měl(a) astaxanthin užívat?

Astaxanthin je skvělý nejen při řešení konkrétních zdravotních problémů, ale také jako prevence různých onemocnění, zánětů apod. Ženy kromě benefitů pro zdraví ocení omlazující účinky a ochranu pokožky před UV zářením, sportovci jeho vliv na výkonnost a vytrvalost.

Jsou účinky astaxanthinu nějak prokázané?

Účinky astaxanthinu zkoumaly a potvrdily desítky odborných vědeckých studií. Bohužel zatím žádná studie nebyla realizována v České republice, ani nebyla žádná do českého jazyka přeložena.

Je astaxanthin vhodný i pro děti?

Legislativa obecně zakazuje doplňky stravy pro děti, pouze po zvláštním schválení. Přestože doplňky stravy s astaxanthinem musí obsahovat tvrzení „není vhodné pro děti“, potraviny, které astaxanthin přirozeně obsahují (losos, krevety, humři), nejsou dětem zakázány. Vhodné dávkování je však lepší konzultovat s lékařem. U jistých onemocnění může navíc astaxanthin ve správných dávkách výrazně pomoci.

Na internetu se cena doplňků stravy pohybuje v širokém cenovém rozpětí, podle čeho se při výběru řídit?

Cena v případě astaxanthinu často odráží kvalitu. Trh s astaxanthinem bohužel nepříznivě ovlivnila čínská produkce, která vyvíjí tlak na pokles ceny astaxanthinu. Kvalitní produkty pak ztrácí u zákazníků konkurenceschopnost. Astaxanthin nejvyšší kvality je (pro někoho možná překvapivě) ten český. Díky mnoha fotografiím, videím i televizním reportážím můžete nahlédnout do procesu pěstování a čas od času ve výrobně v Mostku uspořádá společnost Algamo i den otevřených dveří, kdy můžete technologii obdivovat zblízka.

Zejména u doplňků stravy vždy prověřujte původ řasy. Pokud je surovina kvalitní, nebude výrobce tuto informaci tajit.