Astaxanthin - nejsilnější přírodní antioxidant

Získává se ze sladkovodní mikrořasy Haematoccocus Pluvialis.V přírodě jej můžeme najít například v řasách, lososech, humrech, krevetách, či v peří plameňáků.

V našich produktech naleznete pouze český přírodní astaxanthin od společnosti ALGAMO.

Více o společnosti ALGAMO

Astaxanthin prostupuje skrz buněčnou stěnu a proniká do celého těla.

Na rozdíl od mnoha účinných antioxidantů (vitamin E, Beta-karoten, Zeaxanthin..), které se mohou za určitých podmínek stát pro-oxidanty, Astaxanthin se na pro-oxidant nemění. Neutralizuje až 19 volných radikálů najednou (většina ostatních antioxidantů pouze 1).

Český astaxanthin

V našich produktech naleznete pouze český astaxanthin od společnosti ALGAMO s.r.o., který je nejkvalitnější na světě.

Proč zvolit produkty s astaxanthinem?

Omlazující účinky

Pohybový aparát

Protizánětlivé účinky

Posiluje imunitu

Snižuje únavu

Vegan

Často kladené otázky

Proč bych měl(a) astaxanthin užívat?

Astaxanthin je skvělý nejen při řešení konkrétních zdravotních problémů, ale také jako prevence různých onemocnění, zánětů apod. Ženy kromě benefitů pro zdraví ocení omlazující účinky a ochranu pokožky před UV zářením, sportovci jeho vliv na výkonnost a vytrvalost.

Jsou účinky astaxanthinu nějak prokázané?

Účinky astaxanthinu zkoumaly a potvrdily desítky odborných vědeckých studií. Bohužel zatím žádná studie nebyla realizována v České republice, ani nebyla žádná do českého jazyka přeložena.

Odkaz na studie nalentete zde

Je astaxanthin vhodný i pro děti?

Legislativa obecně zakazuje doplňky stravy pro děti, pouze po zvláštním schválení. Přestože doplňky stravy s astaxanthinem musí obsahovat tvrzení „není vhodné pro děti“, potraviny, které astaxanthin přirozeně obsahují (losos, krevety, humři), nejsou dětem zakázány. Vhodné dávkování je však lepší konzultovat s lékařem. U jistých onemocnění může navíc astaxanthin ve správných dávkách výrazně pomoci.

Na internetu se cena doplňků stravy pohybuje v širokém cenovém rozpětí, podle čeho se při výběru řídit?

Cena v případě astaxanthinu často odráží kvalitu. Trh s astaxanthinem bohužel nepříznivě ovlivnila čínská produkce a používání syntetického astaxanthinu, což vyvíjí tlak na pokles ceny astaxanthinu. Kvalitní produkty pak ztrácejí u zákazníků konkurenceschopnost. Některé levné produkty často astaxanthin neobsahují vůbec, nebo jen ve stopovém množství, přestože je astaxanthin na obalu deklarován.

Astaxanthin nejvyšší kvality je (pro někoho možná překvapivě) ten český. Díky mnoha fotografiím, videím i televizním reportážím můžete nahlédnout do procesu pěstování a čas od času ve výrobně v Mostku uspořádá společnost Algamo i den otevřených dveří, kdy můžete technologii obdivovat zblízka.

Zejména u doplňků stravy vždy prověřujte původ řasy. Pokud je surovina kvalitní, nebude výrobce tuto informaci tajit.

Jaký je rozdíl mezi přírodním a syntetickým astaxanthinem?

Hlavním rozdílem je, že přírodní astaxanthin se hromadí v živých řasách, zatímco syntetický se vyrábí z ropných derivátů. Problémem je primárně skutečnost, že syntetický astaxanthin nebyl nikdy testován z hlediska bezpečnosti použití pro lidi, ani nebyly prokázány stejné účinky, jako u přírodního astaxanthinu. Nicméně Capelli a kol. ve své studii z roku 2013 (Capelli, B., Bagchi, D., Cysewski, G.R. (2013) Synthetic astaxanthin is significantly inferior to algal-based astaxanthin as an antioxidant and may not be suitable as a human nutraceutical supplement. Nutrafoods, 12: 145. doi:10.1007/s13749-013-0051-5) konstatuje, že přírodní astaxanthin je 20x - 50x silnější než astaxanthin syntetický.